PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105864}
6,5 418
ocen
6,5 10 1 418
Wydarzyło się w Los Angeles
powrót do forum filmu Wydarzyło się w Los Angeles

całkiem niedawno i z zaskoczeniem stwierdzam ,ze jest lepszy od Gorączki

ocenił(a) film na 6
malutki

oj nie... nie jest lepszy. Dla przykładu:
1. Gorączka jest o wiele bardziej rozbudowana pod względem postaci i scenariusza
2. scena napadu na bank i wóz pancerny; nie muszę pisać gdzie wygląda to lepiej
3. głowni bohaterowie (szala zdecydowanie na stronę duety Pacino-De Niro)
4. LA Takedown to produkcja TV, widać to w każdym kadrze

jedyny fakt jaki przemawia na niekorzyść Gorączki, to to, że ten film to jej pierwowzór. Ale prawdę powiedziawszy ten film jest bardzo mało dostepny w Polsce jeśli w ogóle, ja widziałem kiedyś tam na TVP1 a przez długi okres czasu nie miałem pojęcia, że taki film istnieje

ocenił(a) film na 8
neil__mccauley

No co ty Neil, to był prawdziwy hit w szale vhsów, podobnie jak "Wojny narkotykowe". Może już dzisiaj się o tym nie pamięta, ale to 1 liga prod. telewizyjnych. (i momentami jest lepszy;)

ocenił(a) film na 6
Picu

to, że na płaszczyźnie produkcji telewizyjnej L.A Takedown jest na wysokim poziomie to pewne. Czy było hitem? nie wiem, ale wierze Ci na słowo.

No i właśnie, nikt już o tym nie pamięta tak jak np o fakcie (to opinia jakiegoś filmwebowicza bo mnie wtedy na świecie jeszcze nie było), że Manhunter Manna to była jak to określił "nowa jakość". Wiesz coś o tym,?

ocenił(a) film na 8
neil__mccauley

Podejrzewam. Ludzie wtedy nie byli przyzwyczajeni do filmów o ściganiu psychopaty w takiej atmosferze. Idziesz sobie na coś co powinno być pewnie kryminałem a dostajesz przerażający thriller z sekwencjami jak ze złego snu. Hitem też być musiał bo nigdy nie widziałem tylu wspaniałych plakatów z tak różnych krajów (niesamowite są włoskie i niemieckie czy tam nrdowskie). Ale żeby nie opierać się na samych domysłach to ostatnio natrafia się już we wszystkich opracowaniach historii filmu na Manhuntera z podpiskami najmocniejsze thrillery lat 80. co mnie już ucieszyło.

ocenił(a) film na 6
Picu

No jak kiedyś przeglądałem plakaty to się zdziwiłem bardzo, że są tak różnorodne.

Co do Historii Filmu, mam ogromnego klocka autorstwa Płażewskiego (lata 1895-2005) i nie ma nawet wzmianki o Mannie ani o żadnym jego filmie. WTF?
Może właśnie dlatego, mój kolega studiujący filmoznawstwo (na uniwerku w moim mieście) swego czasu powiedział: "wszyscy tylko nie Płażewski, nikt go nie lubi" zarówno wykładowcy jak i uczniowie. Ciekawe....


neil__mccauley

może faktycznie przesadziłem :-)) z euforyczna opinia, ale biorąc pod uwagę koszty nakręcenia tych filmów , film kinowy kontra TV i oczywiście obsadę , starsza wersja Gorączki jawi się jako pierwowzór dobrego kina. przedsmak produkcji z rozmachem.

użytkownik usunięty
malutki

Wolę "Takedown", bo ma klimat lat 80, poza tym gra ulubiony zbir Michaela Manna - John Santucci. "Gorączkę" zawsze uważałem za nieco przecenioną.

ocenił(a) film na 7
malutki

Połącz Miami Vice i Crime Story a dostaniesz ten film. Dodaj Pacino, DeNiro i Kilmera to dostaniesz Gorączkę. Najlepszy film akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones