PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660}

Gorączka

Heat
8,1 169 475
ocen
8,1 10 1 169475
8,5 35
ocen krytyków
Gorączka
powrót do forum filmu Gorączka

Gorączka pojawiła się na nośniku UHD. Większość ludzi narzeka na kiepski transfer 4K HDR - film jest za ciemny.

Nie jest, ale trzeba go oglądać na telewizorze z wysokim (szerokim) HDR. Ja oglądałem na telewizorze mającym w max. 2000 nitów i obraz nie jest za ciemny. Nad przygotowaniem wersji HDR czuwał sam reżyser. Co ciekawe nie skorzystał on z możliwości dania wysokich świateł (highlights) w HDR. Jego wersja estetycznie bliższa jest temu co dawała taśma filmowa niż obecnie cyfra i HDR. Kolory w 4K HDR naprawdę ładne. Film przygotowany jest w HDR10.

Co do dźwięku to poezja dla uszu! Dobry zestaw kina domowego jest potrzebny, szczególnie w scenie strzelaniny po napadzie na bank. Strzały są wyraziste, mocne, działają też tylne głośniki. W finałowej scenie na lotnisku dźwięk samolotów także podnosi dramaturgię.

Reasumując. Film w 4K prezentuje się wyśmienicie, szczególnie dla osób kochających obraz taśmy filmowej. Jednak (niestety) przygotowany jest pod telewizory z dużą ilością nitów. Należy wiedzieć jak wysoki zakres HDR ma nasz telewizor. Na płycie nie odczytałem metadanych HDR więc nie wiem póki co jak wysoki. Na telewizorach z niskim zakresem niestety film będzie przyciemniony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones